RECENZJE

Recenzja z Boguszowa Gorce, gdzie miałem przyjemność wystąpić ze spektaklem ,,Gapciowatość"
W czwartek 29. 01. 2015r. po raz kolejny, odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczną – Centrum Kultury (gdzie?) szalony i bardzo zabawny klaun Maciej, który sprawił, iż ten dzień stał się wyjątkowy. Wraz z pierwszymi krokami naszego wesołego gościa pojawiły się: uśmiech i wielka radość na buziach wszystkich zgromadzonych milusińskich. Klaun Maciej powitał uczestników przedstawienia bardzo serdecznie i od razu zaraził wszystkich swoim dobrym humorem. Nasz gość podczas mistrzowskich pokazów czarował, rozśmieszał i rozbawiał swoimi magicznymi sztuczkami. Zaskakiwał dzieci swoimi umiejętnościami: robił olbrzymie bańki mydlane, kwiatki z balonów, kręcił talerzami, tańczył i parodiował rozmaite postaci. Zaprosił na scenę również swoich pomocników, którzy wspólnie z nim prezentowali najśmieszniejsze sztuczki świata. Humorystyczne zabawy klauna dostarczyły dzieciom wiele radości. Klaun Maciej swoim występem oczarował wszystkich. Dzieci chętnie brały udział w programie, odważnie podejmowały się wykonania zadań wymyślanych przez Klauna Macieja. Ale było śmiechu!!! Zabawa była wspaniała! Niestety, nic co dobre nie trwa wiecznie…Nadszedł czas rozstania, ale nasz przyjaciel obiecał nam, że wkrótce nas odwiedzi, a on zawsze dotrzymuje słowa.

Marzena Kwiatkowska
Recenzja do warsztatów cyrkowych, prowadzonych podczas ferii w Boguszowie Gorcach
,,W czwartkowe przedpołudnie 22 stycznia w Miejskiej Bibliotece Publicznej-Centrum Kultury zagościł humor i żart iście z areny cyrkowej. Niemal 100 dzieci ze wszystkich dzielnic naszego miasta z zainteresowaniem i radością zgłębiało tajniki sztuki cyrkowej. Pod czujnym okiem niezwykle zabawnego Klowna Maćka gwarnie zgromadzeni młodzi ludzie poznawali sztuczki cyrkowe. Podczas tworzenia balonowych figurek nie obyło się bez śmiechu i odgłosów wystrzałów:)

Dzieci z zapałem tworzyły z kolorowej gumy wesołe pieski, myszki, piękne kwiaty i magiczne miecze. Wykonane wielobarwne balonowe rzeźby uczestnicy zajęć zabrali ze sobą do domów. Niezwykłym zainteresowaniem cieszył się pokaz tworzenia olbrzymich baniek mydlanych. Zachwyt dzieci budziły nie tylko rozmiary ale także barwy puszczanych baniek. Młodzi adepci sztuki cyrkowej w niczym nie odstawali od mistrza Klowna. Po chwili ćwiczeń spod ich dłoni wyłaniały się wielkie, przepiękne mydlane kule. Uczestnicy zajęć poznali również niezwykle trudną sztukę żonglerki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się cyrkowe talerze, które barwnie wirowały na kijach trzymanych przez skupione dzieci. Mamy nadzieję, że dobry humor zaszczepiony w dzieciach podczas cyrkowych warsztatów nie opuści ich jeszcze przez wiele dni i zapraszamy 29 stycznia do Miejskiej Biblioteki Publicznej- Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach na czwartkowy spektakl z elementami pokazów cyrkowych.

Natalia Łagan